Arsene Wenger měl před utkáním v Signal Iduna Parku plnou hlavu starostí s poskládáním obrany. Zranění ze hry vyřadila hned tří krajní beky, a tak se od úvodní minuty postavil ke svému druhému startu v dresu „Gunners“ mladičký Španěl Hector Bellerín.
Spolu se svými spoluhráči měl v prvním dějství napilno. Domácí spustili útočný uragán, který v gól nepřetavil nejdříve v gólové pozici Aubameyang a po něm i Mkhitaryan, jenž přestřelil Szczesného bránu z malého vápna.
Hosté byli v předu bezzubí, i tak ale mohli skórovat jako první. Welbeck se ocitl sám před Weidenfellerem, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil. Když už se schylovalo k bezbrankovému poločasu, vzal míč na vlastní polovině Ciro Immobile a pelášil s ním až do pokutového území Arsenalu. Obrana hostí sólu italského ostrostřelce pouze přihlížela a Immobile z pravé strany zamířil přesně k tyči.
I druhý poločas začali domácí gólem, Pierre-Emerick Aubameyang se mezi obránci Arsenalu dostal až před Szczesného, kterému se kličkou vyhnul a zamířil do odkryté brány. Naději na příznivý výsledek udržel krátce na to sám Szczesny, který vytáhl nebezpečný střelecký pokus Immobileho.
Dále už však při Arsenalu stáli všichni svatí, kteří zařídili to, že z Dortmundu jede Arsenal s porážkou 0:2. Další góly totiž měli na kopačkách Mkhitaryan a také Aubameyang, který další únik zakončil do břevna.
Těžký direkt z Dortmundu musí „Kanonýři“ rozdýchat do soboty. V 5. kole anglické Premier League totiž nastoupí proti Aston Ville, která je za Chelsea na druhé příčce soutěže.