• 2:0
  • Arsenal vs. Tottenham Hotspur
    04.01.2014, 18:15
    FA Cup, 3. kolo

Severní Londýn je i nadále červený. Arsenal ovládl derby se Spurs a v FA Cupu jde dál

04.01.2014, 20:06 – Jiří Čihák, František Borek

  • Rozhodčí: Mark Clattenburg - Peter Kirkup, Simon Bennett | Emirates Stadium
  • Arsenal
  • 2:0
  • Tottenham Hotspur
    • 32' Santi Cazorla (as. Gnabry)
    • 62' Tomáš Rosický
    • Lukasz Fabianski
    • Bacary Sagna
    • Thomas VermaelenŽlutá karta
    • 46. Per Mertesacker
    • Laurent Koscielny
    • Nacho Monreal
    • 75. Mesut Özil
    • Jack Wilshere
    • 71. Žlutá kartaČervená karta
    • 71. Žlutá kartaČervená karta
    • Serge Gnabry
    • Gól
    • Santi CazorlaGól
    • Theo Walcott
    • Hugo Lloris
    • Kyle Walker
    • Vlad Chiricheş
    • Michael Dawson
    • Danny Rose
    • Aaron Lennon
    • Nabil Bentaleb
    • Moussa Dembélé
    • Christian Eriksen
    • Emmanuel Adebayor
    • Roberto Soldado
    • 63. Nacer Chadli

Nevyužití náhradníci

    • Lukas Podolski
    • Carl Jenkinson
    • Emiliano Viviano
    • Chu-Young Park
    • Harry Kane
    • Étienne Capoue
    • Ezekiel Fryers
    • Ryan Fredericks
    • Brad Friedel
    • Jonathan Obika

Komentář k utkání

Šlágr třetího kola populárního FA Cupu se odehrál na severu Londýna. Na šedesátitisícový Emirates Stadium přicestovali fotbalisté Tottenhamu, kteří domácím „Kanonýrům“ chtěli oplatit porážku z třetího ligového kola na začátku září. Dopomoct jim k tomu měl i nový manažer Tim Sherwood, pod jehož vedením se „Kohouti“ v posledních týdnech zvedli, což korunovali na Nový rok vítězstvím na Old Trafford nad obhájcem titulu.

Arsene Wenger nechal odpočívat dva důležité stavební kameny letošní defenzivy Arsenalu Mertesackera a Szczesného, i bez nich si ale obrana domácích nevedla v prvním poločase špatně. Jedinou vadou na kráse byla chyba Koscielného, po ní se hnal z levé strany na branku Eriksen, Fabianski jej ovšem vychytal.

To byla největší možnost Tottenhamu v úvodní pětačtyřicetiminutovce, všechna ostatní nebezpečí se pak odehrávala před Llorisem. Tvořivá záloha Arsenalu několikrát vyšachovala obranu soupeře, zakončení Walcotta i aktivního mladíčka Gnabryho ovšem úspěšná ještě nebyla.

Všechno prolomil ve 32. minutě Santi Cazorla, tomu míč výborně prostrčil mezi beky Gnabry a španělský fotbalista nechytatelně uklidil míč do sítě. Pro Cazorlu to byl teprve druhý gól v sezoně, tím prvním popravil na začátku listopadu Liverpool.

Do druhého dějství již nenaskočil kapitán Vermaelen, toho na pozici stopera nahradil Mertesacker, na bezzubosti hostujícího Tottenhamu se ale vůbec nic neměnilo, v největší šanci „Kohoutů“ Adebayor podklouzl.

Poté to byli opět domácí hráči, kteří se starali o zábavu. Gnabry vymyslel po hodině hry další skvělou přihrávku a Walcott měl gólovou příležitost, obešel sice Llorise, z téměř nulového úhlu ale trefil pouze boční síť. O minutu později už ale bylo v červené části severního Londýna opět veselo. Rose udělal obrovskou chybu na polovině hřiště, kde jako poslední hráč nezvládl kličku proti Tomáši Rosickému a ten svůj únik přes polovinu hřiště zakončil svým premiérovým gólem v sezoně.

Arsenal kontroloval hru a jediným vroubkem na sympatickém výkonu bylo zranění Walcotta z 80. minuty. Anglický reprezentant byl dokonce odnesen na nosítkách, vzhledem k tomu, že na nich ale hýřil dobrou náladou, tak jeho zranění snad nebude vážnějšího charakteru. Závěr zvládli „Kanonýři“ i bez něj a nebýt brankáře Llorise, mohl třetí hřebíček do rakve „Spurs“ přidat ještě střídající Özil.

Druhé severolondýnské derby v sezoně tak zvládl opět lépe Arsenal, který svého nesmiřitelného soka vyprovodil z FA Cupu hned ve 3. kole. Na „Kanonýry“ teď čeká osm dní volna před výjezdem do Birminghamu, kde mají domácí Aston Ville rozhodně co vracet.

Kam pokračovat?
Reklama